nowości miesiąca wrzesień 2024

03.09.2024
Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Czytelnia Główna

Historia ludzkiego serca : fascynująca wędrówka po świecie medycyny i sztuki / Vincent M. Figueredo, Warszawa : Wydawnictwo Naukowe PWN, 2024.
Historia ludzkiego serca to wyjątkowe połączenie medycyny oraz sztuki. Porywająca historia sporów i dociekań, rozważań wybitnych myślicieli i wielkich odkryć naukowców. A także niezwykle wnikliwe wejrzenie w dzieje ludzkości.
Vincent M. Figueredo – kardiolog, naukowiec i wykładowca akademicki, laureat wielu nagród dydaktycznych oraz autor ponad 200 artykułów naukowych opublikowanych w czasopismach i książkach medycznych. Jego zainteresowania badawcze obejmują między innymi reakcje serca na urazy, alkohol i stres. (z opisu wydawcy)

Czytelnia Medyczna

Fizjoterapia w centrum symulacji medycznej : badania naukowe i praktyka / Agata Michalska, Kielce : Wydawnictwo Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, 2023.
W ostatnich dwóch dekadach Polska stała się wyjątkowym na skalę światową regionem, prężenie rozwijającym infrastrukturę centrów symulacji dla kierunków medycznych. Symulacja medyczna jest także wykorzystywana w procesie kształcenia przyszłych fizjoterapeutów – stąd wynika konieczność odpowiedniego przygotowania nauczycieli akademickich, a także skutecznego wdrożenia istotnych zmian w samych warunkach prowadzenia zajęć w centrach symulacji.
Z wielką satysfakcją oddajemy do rąk Czytelników książkę, która zawiera bardzo dużo praktycznej i użytecznej wiedzy o innowacyjnych metodach nauczania – nie tylko fizjoterapii – w centrach symulacji medycznej. (z opisu wydawcy)