nowa edycja Journal Citation Reports

02.07.2024

Firma Clarivate Analytics udostępniła bazę Journal Citation Reports z danymi za rok 2023.

Wraz z poprzednią edycją wprowadzono znaczące zmiany:

• Journal Impact Factor (JIF) jest wyliczany dla wszystkich czasopism znajdujących się w indeksach, składających się na Web of Science Core Collection (WoSCC), a więc również dla tych z Arts & Humanities Citation Index (AHCI) oraz Emerging Sources Citation Index (ESCI)
  • wskaźnik JIF podawany z dokładnością do jednego miejsca po przecinku, zamiast wcześniej stosowanych trzech miejsc po przecinku.

Rozszerzenie Journal Citation Reports o czasopisma z dwóch wspominanych wyżej indeksów spowodowało znaczny wzrost liczby czasopism, dla których wyliczany jest JIF. Obecnie baza zawiera dane dotyczące około 21 800 czasopism z ponad 250 dyscyplin.
W bieżącej edycji ujęto 357 czasopism z Polski. W rankingu państw o największym udziale czasopism w JCR zajęliśmy 12 miejsce.

Z informacjami na temat nowej edycji można zapoznać się na blogu, a więcej informacji o JCR, w tym przewodnik JCR 2024 Reference Guide, znajduje się tutaj.

Baza Journal Citation Reports jest dostępna z komputerów w sieci uczelnianej oraz zdalnie dla zarejestrowanych pracowników i studentów KAAFM na platformie Web of Science.

więcej informacji o Web of Science