dostęp testowy do AI-Web of Science Research Assistant

10.09.2024
logo firmy clarivate

Informujemy, że w związku z uruchomieniem nowego narzędzia AI - Web of Science Research Assistant, firma Clarivate, dostawca Web of Science, zaoferowała bezpłatny dostęp testowy dla wszystkich instytucji objętych licencją WBN Web of Science w Polsce.

W okresie od 9 do 30 września 2024 Web of Science Research Assistant będzie dostępny dla wszystkich użytkowników licencji WBN Web of Science.

Wykorzystując LLM, narzędzie Web of Science Research Assistant pozwala na konwersacyjną interakcję z platformą Web of Science oraz szybsze wyszukiwanie informacji w bazie cytowań WoS Core Collection.

Ponadto WoS Research Assistant:

• operuje na pełnym zakresie historycznych danych WoS Core Collection (ponad 120 lat);
  • daje możliwość wyszukiwania we własnym języku z wykorzystaniem wielojęzycznego narzędzia obsługującego wyszukiwanie w języku naturalnym (ponad 100 języków);
  • udziela kontekstowych podpowiedzi;
  • prezentuje wizualizacje powiązań, np. mapy wpółcytowań dla artykułów.

Aby przejść do Web of Science Research Assistant, należy kliknąć w pole “Get started with Research Assistant” poniżej okna wyszukiwania.

W ramach wsparcia dostępu testowego przedstawiciele Clarivate zapraszają na dedykowany webinar,
który odbędzie się 12 września o godzinie 11.00.
Aby wziąć udział w sesji, należy zarejestrować się pod linkiem.

Ewentualne pytania prosimy kierować do przedstawicieli Clarivate w Polsce:

Michał Tomczyk e-mail: michal.tomczyk@clarivate.com

Marcin Kapczyński e-mail: marcin.kaprzynski@clarivate.com