ClinicalKey - platforma informacji medycznej od Elsevier

Logo bazy ClinicalKey

Przypominamy o możliwości korzystania z bazy ClinicalKey.

Zapewnia dostęp do książek, czasopism, multimediów i wielu innych materiałów z 52 specjalizacji medycznych.

Zawartość bazy:

• ok. 1000 podręczników, w tym atlasy anatomiczne (m.in. Netter, Sobotta),
  • ponad 700 czasopism, w tym m.in.: Lancet oraz pozostałe czasopisma z grupy, seria The Clinics of North America,
  • narzędzie diagnostyczne, zawierające opisy stanów chorobowych (Clinical Overviews),
  • baza danych leków (Drug Monographs),
  • ponad 5000 wytycznych dla lekarzy (Guidelines),
  • ponad 5 700 000 zdjęć, tablic oraz wykresów,
  • prawie 83 000 filmów dotyczących m.in. procedur medycznych, w tym chirurgicznych (Procedure Videos),
  • ponad 300 kalkulatorów klinicznych,
  • ponad 9000 ulotek dla pacjentów (Patient Education), w tym ponad 4000 przetłumaczonych na język polski.

Wykaz dostępnych publikacji. Wszystkie źródła zamieszczone w bazie podlegają ciągłej aktualizacji, a nowe numery czasopism ukazują się w bazie przed wydaniem drukiem. Prosimy o zapoznanie się i przestrzeganie zasad korzystania z zasobów ClinicalKey.

W ClinicalKey zastosowano unikalną technologię wyszukiwania informacji opartą na nowej taksonomii Elsevier Merged Medical Taxonomy, która skraca czas wyszukiwania do minimum. Dodatkowo, dzięki nowej technologii, wyszukiwarka wśród rezultatów wyświetla nie tylko informacje zawierające wprowadzone słowa-klucze, ale także inne istotnie powiązane z wyszukiwanym tematem wyniki pomijane przez tradycyjne, konwencjonalne wyszukiwarki.

Baza zawiera funkcję Presentation Maker pozwalającą przygotowywać prezentacje PowerPoint bezpośrednio z zasobów multimedialnych (zdjęć, tabel, grafów) ClinicalKey z zachowaniem praw autorskich i informacji o cytowaniach.

Porady dotyczące wyszukiwania informacji na platformie znajdują się na stronie Find Answers.

Dostęp zdalny możliwy jest po zalogowaniu przez Centralny System Logowania.

Z bazy można korzystać na różnych urządzeniach przenośnych – tablet, smartfon, komputer przenośny (możliwość jednoczesnej pracy na kilku urządzeniach).